Kapela škwor-mix

29. března 2009 v 11:17 | JanaTapka23

SmrhaKa.BossLeosTakmari (- Dassa -)simplyClareDendaRoman


IMORTELA

Kapela s názvem IMORTELA vznikla v dubnu 2005 v sestavě Kateřina Bartoňová - zpěv, Miroslav Kostelecký - bicí a zpěv, Jirka Jandák - baskytara a Marek Bartoň - kytara. Později přichází Tomáš Vydržal - klávesy a zpěv. Od samého prvopočátku kapela prosazuje svůj styl melodického metalu s charakteristickým znakem ženského vokálu. Kapela má na svém kontě debutové album NEVĚŘÍM NA SLIBY a také loňské album NESMRTELNÝ, s kterým již IMORTELA úspěšně zabodovala v několika soutěžích, hitparádách a rádiích. Kapela má za sebou desítky odehraných koncertů v ČR a SK a má velké předpoklady prosadit se v širším měřítku na naší rockové scéně. Průběžně se pracuje na nových písních, které se objeví na třetím CD, jehož nahrávání se plánuje v druhé polovině tohoto roku.

Kabát je česká rocková kapela, existuje již od roku 1984.
V roce 2006 získali 2. místo v anketě Český slavík a 10. března 2007 skupina postoupila z národního kola Velké ceny Eurovize do semifinále do Helsinek s písní Málá dáma z alba Corrida.
Tato kapela vznikla roku 1984 v Teplicích, původně jako trashmetalová skupina. Z počátku byla koncertně neaktivní kvůli nevelké oblibě tamních úřadů. Dále pak postupně přišla na členy skupiny vojenská povinnost. Povojenská sestava Kabátů - Josef Vojtek, Tomáš Krulich, Ota Váňa, Milan Špalek a Radek Hurčík drží až dodnes. Roku 1991 vyšlo jejich první album Má ji motorovou a v témže roku se stali objevem roku. Poté následují alba Děvky ty to znaj, Colorado, Země plná trpaslíků, Čert na koze jel a MegaHu. Před Vánocemi roku 2000 vyšlo album GO satane go, které od ostatních výrazně překypuje rockovými rytmy a texty písní. Této desce udělala takovou pěknou reklamu k nezaplacení jedna skupinka důchodců jež si stěžovali na billboardy Go satane go. Dalším albem byla jejich "bestoffka" Suma sumárum, která byla vyhlášena albem roku 2002. V těchto dobách Kabáti hrají na Rockfestu Chicago v Yorkvillu a samozřejmě na jejich turné SUMA SUMÁRUM TOUR 2002. Dalším veleúspěšným albem této skupiny je album Dole v dole a to hned po prvním dnu prodeje získalo dvě platinové desky. Ještě v ten samý rok Kabáti přebírají cenu za první místo v Českém slavíkovi a v následný rok ještě získávají čtyři ceny Anděl za rok 2003. V listopadu vyšlo dvou DVD s nahrávkami z koncertů z let 2003 - 2004. V roce 2006 Kabát pracuje na nové desce. Ta vychází po dlouhém odkládání 8. prosince 2006 a jmenuje se Corrida. A letos kapela vyráží na přelomu května a června na turné


toto je kapela olimpic
Česká pop-rocková skupina založená v roce 1962. Z původní sestavy zůstal a hlavní osobou souboru je zpěvák a kytarista Petr Janda. Od roku 1987 hraje skupina ve složení Petr Janda (*1942) - sólová kytara, zpěv, Jiří Valenta (*1959) - klávesové nástroje, zpěv, Milan Broum (*1951) - baskytara, zpěv, Milan Peroutka (*1964) - bicí. První éru velké popularity zažil Olympic v 60. letech, druhá velká éra následovala na přelomu 70. a 80. let především díky hitům Osmý den, Jasná zpráva nebo Okno mé lásky. I když se Olympic v pozdějších letech vždy ocital na hraně mezi rockem a popem, své rock'n'rollové kořeny nikdy v principu nezradil ani neopustil.
CRW_7974a.jpg
Petr Hrdlička298 zobrazení
CRW_7979a.jpg
Petr Hrdlička247 zobrazení
CRW_8086.jpg
Martin Pelc218 zobrazení
CRW_8077a.jpg
Tomáš Kmec223 zobrazení
CRW_8095a.jpg
Tomáš Kmec180 zobrazení
CRW_8097.jpg
Leo Holan222 zobrazení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama